MENU NOWE1

Côte d'Azur

Czasem przychodzi moment, kiedy trzeba się zatrzymać, odetchnąć. Nigdy nie myślałam, że będę miała możliwość zrobić to w najpiękniejszym regionie Francji, na Lazurowym Wybrzeżu. Dziś seria zdjęć z trzech wspaniałych, lutowych tygodni.
Riwiera Francuska rozciąga się od Tulonu, aż do granicy włoskiej. Miejsce zachwycające. Lazurowe morze, urokliwe miasteczka, zabytkowe wille, a w oddali zaśnieżone alpejskie szczyty. Nie bez przyczyny ten region Francji cieszy się tak dużą popularnością wśród celebrytów, a bogaci biznesmeni kupują tu domy, warte miliony euro. Miłośników błogiego lenistwa Côte d'Azur kusi kilometrami szerokich plaż czy nadmorskimi kawiarniami, z kolei miłośników aktywnego wypoczynku przyciągają tu sporty wodne – narty, nurkowanie, a także warte odwiedzenia liczne zabytki średniowiecznych miast.

Na Lazurowym Wybrzeżu gościłam dwukrotnie, raz ubiegłą jesienią – we wrześniu, teraz ponownie, tym razem na nieco dłużej. Dzięki słonecznej pogodzie i ciepłemu morzu, region ten można zwiedzać zarówno latem, jak i zimą. Wiadomo, latem liczba turystów może odstraszać, ale dla lubiących dobrą zabawę do rana czy długie kąpiele w ciepłym morzu, czas ten będzie idealny. Natomiast zima nęci niższymi cenami, spokojem, pustymi plażami.

Region, który miałam okazję dobrze poznać rozciąga się na zachód od Nicei: „nasze” Juan les Pins, urokliwe Antibes, sławne Cannes, małe Golfe-Juan oraz słynące z perfum Grasse. Miejsca, które zachwyciły, a o każdym z nich mogłabym opowiadać godzinami :)) Aby nie zanudzać zapraszam do obejrzenia zdjęć – mam nadzieję, że przybliżą choć trochę piękno tamtego miejsca i ocieplą marcową pogodę :))

P.S.
Wiem, że taka ilość zdjęć może męczyć, ale założyłam że blog będzie mi służył również do tego, aby zachować gdzieś moje zdjęcia i gdziekolwiek będę, móc do nich zajrzeć, bądź pokazać bliskim :))

ANTIBES/JUAN LES PINS/GOLFE-JUAN


Typowy widok - gra w bule :)

Świetny trip na przylądku w Antibes:
Mhmm...Widok na Antibes:
A tak chcę mieszkać...

...dokładnie z takim zejściem do wody ^^

Port w Golfe-Juan:

Trochę mniejsi przyjaciele :))


Kocham ten kolor...

GRASSE


Najsłynniejsze perfumy...Czasem nawet w raju pada...

CANNESRed carpet - zdjęcie obowiązkowe ^^


chillout... 
9 komentarzy:

 1. Chcę taką pogodę!

  OdpowiedzUsuń
 2. Kilka zdjęć strasznie przypomina mi Korsykę! W końcu też Francja :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Odpowiedzi
  1. Dzięki :) Powiem Ci, że ciągle ilość przycisków i funkcji w aparacie mnie przeraża, ale idzie coraz lepiej ;p

   Usuń
 4. Ranisz mnie tymi widokami:P
  Zdjęcia są przepiękne!

  OdpowiedzUsuń
 5. Przy naszej pogodzie takie zdjęcia to balsam:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Zdjęcia są przepiękne... Bardzo Ci zazdroszczę widoków, to wszystko chwyta za serce :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Wow wspaniałe widoki! Mam nadzieję że kiedyś sama wyruszę w tak piękne miejsce! ♥ Raj dla każdego !
  Pozdrawiam ! :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Marzę, aby tam pojechać! :-)

  OdpowiedzUsuń