MENU NOWE1

SAINT-TROPEZ


Kolejne z kultowych miejsc na Lazurowym Wybrzeżu zaliczone - zapraszam dziś na post o Saint-Tropez, miejscu pięknym i nieco… przereklamowanym.

Małe miasteczko, które między innymi dzięki takim filmom jak „I Bóg stworzył kobietę” z Brigitte Bardot, czy „Żandarm z Saint-Tropez” z Louisem de Funès, stało się wakacyjną mekką gwiazd kina, sportu i estrady. To tu zjeżdżają się największe sławy, aby w przerwie rejsu luksusowym jachtem, wartym miliony euro, zrobić zakupy u Louisa Vuitton czy Diora.

Owszem, miejsce jest ładne – piękny port, wąskie uliczki, klimatyczne knajpki, jednak nie znalazłam nic wyróżniającego to miasto, spośród innych, równie pięknych miast południowej Francji. Do Saint-Tropez należy zajrzeć, aby otrzeć się o skrawek luksusu, ale jeżeli podobnie jak ja nie przepadacie za tłumami turystów i snobistyczną atmosferą, dwie godziny na zwiedzenie miasta będą dla Was wystarczające :)

A co w Saint-Tropez warto zobaczyć?

Po pierwsze port – mając porównanie do wielu portów na Lazurowym, muszę przyznać, że cumują tu naprawdę luksusowe i nowoczesne statki.


Wały obronne z cytadelą (obecnie muzeum morskie - Musee Naval) – obwarowania znajdują się na wzgórzu, z którego rozciąga się piękny widok na starą część miasta.


Muzeum Żandarma z Saint-Tropez - znajdziecie je na Avenue Général Leclerc.


Poza tym, żeby poczuć klimat tego miejsca warto przejść się uliczkami starego miasta, zajrzeć do luksusowych sklepów, czy pooglądać prace lokalnych artystów.A na koniec zjeść La Tarte Tropézienne wypatrując, czy aby gdzieś obok nie spaceruje Rihanna, albo Anja Rubik, a nuż będziecie mieli szczęście :)


Zapraszam do obejrzenia zdjęć :) Jako, że wraz ze znajomymi wybraliśmy się na całodniową wycieczkę, zahaczyliśmy po drodze o parę punktów widokowych, nadmorskie Saint-Raphaël i plażę we Frejus, dlatego nie wszystkie zdjęcia są z samego Saint-Tropez.

Uściski z upalnej Francji kochani!


The next place from my ”must see” list in Cote d’Azur is ticked – today I would like to invite you for the post about Saint-Tropez, the village beautiful and a little… overrated.

The city became famous thanks to the movies like “And God Created Woman” with Brigitte Bardot or “Le Gendarme de St. Tropez” and up to now is a main place for world star’s vocation. The shopping spree in Louis Vuitton or Dior in the break of luxury yacht’s trip – there is no better place than Saint-Tropez.

I agree that the village is beautiful – amazing port, charming streets, romantic restaurants, however I could not find anything extraordinary, distinguishing this village from all other small towns in southern France. Visiting Saint-Tropez is necessary to catch a glimpse of luxury life, but if you (like me) don’t like the crowd of tourists and clubby atmosphere, two hours in this place are enough :)

The “must see” list of Saint-Tropez:

The port – comparing to many other ports in Cote d’Azur, this one is really impressive.

The citadel (currently Musee Naval) – the fortifications, which are located on a hill, the place with a beautiful view over the old part of the city.

The museum Le Gendarme de St. Tropez – located on the Avenue Général Leclerc.

Besides it is worth to walk over the old town, call at classy shops, admire local artists.

At the end of the trip I recommend you eat the local snack La Tarte Tropézienne and… strain eyes to see Rihanna or Anja Rubik, maybe you will be lucky :)

I would like to invite you to watch the gallery of photos. During our trip we visited also some viewpoints, Saint-Raphaël and a beach in Frejus. For that reason some pictures are from there.


Kisses from France my dears!

37 komentarzy:

 1. Mam wrażenie, że na świecie ciągle jest sporo tego typu miejsc, które są ładne, ale chwalone nazbyt bardzo :) A wiele innych, pięknych jest zupełnie niedoceniane. Chociaż w sumie to dobrze- my możemy tam dotrzeć i cieszyć się nimi bez tłumów turystów!

  OdpowiedzUsuń
 2. Faktycznie miasto wydaje się być trochę przereklamowane. Choć nie tak bardzo jak Paryż. Bardzo fajnie wyglądają te budynki na tej górze :D

  OdpowiedzUsuń
 3. dla samych widoków bym tam pojechała! Wpasowałaś się świetnie w klimat miasta swoim strojem:) i te obrazy na paletach świetne! choć w sumie ja bym sobie takiej palety w salonie nie postawiła:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Przepiękne zdjęcia! Ta miejscowośc ma cos w sobie ;) Cudnie ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Chciałbym kiedyś tak podróżować i zwiedzać takie miejsca jak to, jest to coś pięknego i cudowna pamiątka do końca życia :)

  OdpowiedzUsuń
 6. ach... kochana tam jest magicznie:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Oł jeee! <3 ale mi narobiłaś smaka na taką wycieczkę :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Na Lazurowym Wybrzeżu byłam 2 razy. Wciąż jednak marzy mi się, by pojechać tam raz jeszcze...:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Great photos dear!

  http://iameleine.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 10. Zdecydowanie chciałabym kiedyś zwiedzić :)

  OdpowiedzUsuń
 11. nice post, happy Sunday!
  kisses,

  http://itsmetijana.blogspot.rs/

  OdpowiedzUsuń
 12. Wow!! Saint Tropez!! Cudowne zdjęcia kochana :) Zazdroszczę wyjazdu :)

  OdpowiedzUsuń
 13. So cool!

  JENNEROUTFITS.COM a blog dedicated to kendall and kylie jenner’s best outfits.

  OdpowiedzUsuń
 14. Piękne i klimatyczne miejsce ;D

  OdpowiedzUsuń
 15. widoki przepiękne a u nas pada deszcz ...

  OdpowiedzUsuń
 16. Dobrze wiedzieć, że to miasto jest tak naprawdę przereklamowane, choć z drugiej strony nie powiem, że te wąskie uliczki nie mają żadnego uroku. Poza tym pięknie wyszłaś na tych zdjęciach, Kochana, widać, że Francja Ci służy :)

  http://crafty-zone.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 17. Miejsce ładne - na jeden dzień bym się chętnie wybrała, bo możliwe, że podczas dłuższego pobytu miejsce mogłoby już mnie męczyć;)

  OdpowiedzUsuń
 18. Zazdroszczę wycieczki w takie miejsce.. Piękne widoki. :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Przepiękne miejsce!! :)
  pozdrawiam, mikrouszkodzenia.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 20. Nice post! Have a great new day.

  STYLEFORMANKIND.COM
  Bloglovin

  OdpowiedzUsuń
 21. Cudne zdjęcia, ile słońca z nich bije:)

  OdpowiedzUsuń
 22. what a lovely post my dear
  your style is so amazing and inspiring
  simply love it!
  lovely :)
  with love your AMELY ROSE

  OdpowiedzUsuń
 23. I love S. Tropez too... Magic photo
  Kisses for you
  New post ❤

  OdpowiedzUsuń
 24. I love S. Tropez too... Magic photo
  Kisses for you
  New post ❤

  OdpowiedzUsuń
 25. I love it! Thanks for sharing.

  ** Join Love, Beauty Bloggers on facebook. A place for beauty and fashion bloggers from all over the world to promote their latest posts!


  BEAUTYEDITER.COM

  OdpowiedzUsuń
 26. Być tam - marzenie!!! Fantastycznie ogląda się Twoje fotki!!!

  OdpowiedzUsuń
 27. Świetne zdjecia! ;D

  Zapraszam:
  unnormall.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 28. Fajnie by było pojechać. To na pewno ładne miejsce, ale prawda jest też taka, że miasto jest trochę przereklamowane.

  OdpowiedzUsuń
 29. Wow! Te zdjęcia absolutnie mnie zauroczyły. Widok ze wzgórza jest niesamowity! *.*

  OdpowiedzUsuń
 30. Piękna z Was para, widoczki śliczne ;)

  OdpowiedzUsuń