MENU NOWE1

Cap Ferrat


Robiąc porządki w zawiłych katalogach mojego komputera, ciągle trafiam na zdjęcia a to z jednej, a to z drugiej wycieczki. Dziś zebrałam dla Was wspomnienia ze wspaniałego Cap Ferrat i okolicznych miejscowości.


Podczas jednego styczniowego dnia zdecydowaliśmy się zwiedzić miejsca na wschód od Nicei. Autobusem dojechaliśmy do wzniesienia Mont Boron, by później pospacerować po tutejszym parku.
Mont Boron niewątpliwie daje wytchnienie zabieganym nicejczykom, uciekającym od zgiełku miasta. Park oferuje miejsca piknikowe, ścieżki dla biegaczy i rozstawione po całym kompleksie przyrządy do ćwiczeń. Dodatkowo, na szczycie znajduje się Fort du Mont Alban i liczne punkty widokowe, z których na zachód rozciąga się panorama Nicei, z kolei po wschodniej stronie możemy podziwiać cały półwysep Cap Ferrat.
Zejście ze wzgórza prowadzi prosto do urokliwego Villfranche-sur-Mer, małego nadmorskiego miasteczka z okazałą cytadelą i widokiem na malowniczą zatokę, która latem jest maniakalnie oblegana przez jachty i rejsowce z różnych zakątków Europy.
Po miasteczku przyszedł czas na zwiedzanie półwyspu. Autobusem dojechaliśmy do głównej miejscowości Saint-Jean a następnie udaliśmy się ta krótki trekking wzdłuż brzegu. Trasa do złudzenia przypomina trip dookoła Cap d’Antibes. Widoki i szum rozbijających się fal o skaliste brzegi robią wrażenie.
Spokojnym tempem doszliśmy do Banlieu-sur-Mer, kolejnego kurortu na Lazurowym Wybrzeżu. W miasteczku warto zajrzeć do greckiej willi, urządzonej w antycznym stylu i pospacerować brukowanymi uliczkami, wdychając morskie powietrze.

Briefly in English
While arranging my files on the computer, I have found photos from one more trip in France :) One day in January, we visited Cap Ferrat and some nearest villages. First, we reached Mont Baron Hill by bus, and then walked through the park. Mont Baron Park seems to be an escape from crowded city for all busy Nicois. There are a lot of places for a picnic as well as paths for runners and fitness machines located in a whole park’s area. Moreover, at the top, there is the Fort du Mont Alban and some viewpoints with amazing view at Nice and Cap Ferrat.  Descent down from the hill leads to charming Villfranche-sur-Mer, cozy village with beautiful citadel and picturesque bay, where numerous yachts and ships moor during summer.After visiting the village, we spend great time at the cap. Walking on the shore of the stormy sea was an unforgettable experience. The trail is similar to the one at Cap d’Antibes. I heartily recommend both.
Leisurely pace we walked up to Banlieu-sur-Mer. In this seaside resort, there is a Greek villa designed in antic style. It is really worth to visit and after to go for a walk though small streets, breathing fresh sea air.


  


BTW Tak wiem, wpisy raz na miesiąc nie są najlepszym rozwiązaniem, ale odnalezienie się w nowej-starej rzeczywistości przychodzi czasami cholernie trudno…

24 komentarze:

 1. Pięknie tam jest ja często wracam do starych zdjęć i wracają wspomnienia :) z wpisami się nie spiesz kto będzie chciał i tak zostanie bez względu czy piszesz codziennie czy raz na miesiąc :*

  OdpowiedzUsuń
 2. Wow, to miejsce jest naprawdę bajeczne i z chęcią obejrzę zdjęcia z innych wycieczek :) A co do Cap Ferrat to bardzo spodobał mi się widok z cytadeli, naprawdę robi wrażenie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak zwykle zachwycasz pięknymi zdjęciami :) Lazurowe Wybrzeże to miejsce, które na pewno kiedyś odwiedzę, ale z pełniejszym portfelem, bo wydam pewnie fortunę na wino i ser :P

  OdpowiedzUsuń
 4. gorgeous photos! I've never been to this part of France. makes me miss traveling!

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękne zdjęcia, naprawdę aż zapragnęłam tam być i spacerować patrząc na te piękne widoki :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak ja Ci zazdroszczę tych wycieczek! Mi w tym roku nie pozwolą praktyki i inżynierka:(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No mi już też się ograniczyły wraz z powrotem na dzienną magisterkę :)

   Usuń
 7. Really lovely place I want to visit Cap F. Thank you dear
  Kisses

  OdpowiedzUsuń
 8. Really lovely place I want to visit Cap F. Thank you dear
  Kisses

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja też ciągle odkopuję zdjęcia w czeluściach komputera! :) A odkopać ujęcia z takich miejsc jak Ty byłoby jeszcze przyjemniej!

  OdpowiedzUsuń
 10. Cudownie Uwielbiam podroze i uwielbiam ogladac zdjęcia z miejsc w których bylam Wspomnienia wracają i robi się milej nawet w smutniejsze dni Pozdrawiam Cudownie poogladac z Toba!

  OdpowiedzUsuń
 11. Piękne migawki z podróży :). Pozdrawiam !

  OdpowiedzUsuń
 12. idealne uchwycenie zdjęcia fal jak się burzą przy brzegu:D

  OdpowiedzUsuń
 13. wow amazing place !


  would you like to follow for follow ? let me know on my blog <3

  New post - Sporty 70s OOTD

  Check out my ♥Instagram ,Blog╚ovin and
  Google✚

  Stay Gold

  OdpowiedzUsuń
 14. Niesamowicie!!! :)
  makrouszkodzenia.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 15. Cudownie tam. Aż chciałaby się pojechać na taką wycieczkę <3

  OdpowiedzUsuń
 16. Udanego wieczoru, moja droga :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Fantastic! Have an amazing new week.


  Bloglovin
  STYLEFORMANKIND.COM

  OdpowiedzUsuń